Aktivity

Tůten Tůnel aneb Vochované společně ztvární historii obce

Okrašlovací spolek Vochov připravil nový projekt, který jsme nazvali „Tůten Tůnel aneb Vochované společně ztvární historii obce.“ V rámci projektu dobrovolníci vymalují tunel pod železniční tratí a na části plochy ztvární nástěnnou malbu. Téma navrhl a předlobu pro malbu vytvořil bývalý kronikář a autor knihy o historii Vochova pan Radek Popelka.

Hlavní práce budou probíhat o víkendu 23. a 24. září a jsou otevřené všem dobrovolníkům. V neděli 24. září 2023 od 14 hodin bychom chtěli pozvat všechny děti, jejich rodiče, prarodiče a přátele, aby nám pomohli malbu dokončit.

Celý projekt zajistí obnovu plochy v tunelu pomalované sprejery, úpravu podkladu před malbou a postupnou realizaci samotné nástěnné malby. Ta je koncipovaná jako pohled na významné události v obci – ze současnosti do pravěku, kdy pomyslný reflektor našeho zkoumání je upřen na člověka, který načrtává na stěnu jeskyně podobu sošky Venuše (významný nález v intravilánu obce). Tento výjev bude realizován jako první s tím, že bude na akci doplněn barevnými obtisky rukou dětí, díky nimž propojíme minulost s budoucností.

Tento projekt vzniká za finanční podpory Nadace Via programu Místo, kde žijeme. Dozvědět se o něm Vy nebo Vaši známí mohou také z akce Otevřené ateliéry, do které jsme se rádi zapojili.

Plakát ke stažení ve formátu pdf ZDE.